Size bir telefon kadar yakınız
0532 545 7556
Dil Seçin
trende

Instagramda Reklam Vermek İçin 5 Önemli Sebep!

30.09.2019
905 görüntülenme
Instagramda Reklam Vermek İçin 5 Önemli Sebep!

Neden instagramda reklam vermeliyim sorusunu sorduğunuzu duyar gibi oluyoruz. Instagram reklamları dijital pazarlama sürecinin içerisindeki önemli bir unsurdur. Dijital pazarlama bir dişli çark gibi işler, birçok kanaldan müşterilerinizi yakalayabilir, reklamlarınızı gösterdiğiniz kitlenin karşısına başka mecralarda tekrar çıkabilirsiniz. İşte bu sizin marka bilinirliliğinizi arttıracak, müşterinizi satın almaya teşvik edecek en önemli unsurlardandır. Peki instagramda reklam vermek neden önemli? İşte bu makalemizde instagramda reklam vermenin 5 önemli sebebini sizlere açıklayacağız.

1) Ürünlerinizi Sergileyebileceğiniz Önemli Bir Mecradır
Instagram, ürünlerinizi müşterilerinize gösterebileceğiniz önemli bir mecradır. İnstagram daha çok görsel ağırlıklı bir sosyal mecradır. Sizde şık tasarlanmış görselleriniz ile bu mecrada müşterilerinizi etkileyecek ve akılda kalacak reklamlar gösterebilirsiniz. İnsanlar artık gidecekleri mekanları, alacakları giysileri, ürünlerin incelemelerini bu mecra üzerinden gerçekleştirmektedir. Sizde insanların sizin gibi firmaları ararken onların karşılarına ürün ve hizmetleriniz ile çıkmanız etkileşiminizi arttıracaktır. 

2) Web Sitenize Trafik Çekmek Kolay ve Uygundur
Instagram reklamları ile web sitenize trafik çekmek hem kolay hem de uygundur. Özellikle hikâye reklamlarını aktif etmek isteyen instagram tbm ve görüntüleme maliyetlerini oldukça düşük tutmaktadır. Web sitenize trafik çekip, remarketing ile tekrar müşterilerinizi yakalamak için oldukça önemli bir mecradır. Ayrıca SEO çalışmanızı da gerçekleştiriyorsanız buradan gelecek trafik büyük oranda projenizi olumlu etkileyecektir. SEO çalışmalarında sosyal medyadan trafik çekmek önemlidir. Bu önemli trafiği diğer reklam platformlarından daha uygun fiyata İnstagram reklamları ile çekebilirsiniz. Instagram yapısı gereği link paylaşımına uygun olmayan bir mecradır. Hikâyede link verebilmek için 10.000 takipçiniz olması gerekmektedir. Gönderi altından linkler instagramda henüz aktif olmamaktadır. Instagramda ki kitleniz ile etkileşimlerinizi reklamlar ile daha da arttırabilirsiniz.
3) Instagram İle Kitlenizi Kaçırmayın
Büyük bir kitleye sahip olan instagram’da müşterilerinizi kaçırmamanız gerekiyor. Ülkemizde 54 milyon kişinin internete bağlantısı bulunuyor. Bu 54 milyon kişinin %84’ü ise her gün internete bağlanıyor. İnternet trafiğinin %52’si mobil platformlardan sağlanıyor. Bu platformların içerisinde instagram’da etkili bir mecra olarak karşımıza çıkıyor. Kitlenizin büyük çoğunluğu instagramda bulunmaktadır. Instagram reklamları vererek hedef kitlenizin karşısına çıkabilirsiniz. 

4) İnfluence Marketing (Sosyal Medya Fenomenleri) İle Etkileşiminizi Arttırın
Influence marketing son zamanlarda birçok markanın, işletmenin kullandığı bir pazarlama çalışması olmuştur. Sosyal medyada fenomen olan, birçok hayranı olan sosyal medya fenomenlerinin ürün ve hizmetlerinizi tanıtmasını sağlayın. Üstelik tüm bu çalışmalar reklam gibi değil, ürünü gerçekten kullanan bir kişi izlenimi vererek etkileşiminizi daha da arttırabilirsiniz.
5) Kitleniz İle Direkt İletişimde Bulunun
Kitleniz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. İnstagram doğrudan mesaj ve yorum imkânı sayesinde kitlenizin aklında oluşan soruları size yöneltebilir. Ürün veya hizmeti satın alma aşamasındaki kullanıcının zihnindeki soruları yanıtlayarak satın alma oranını arttırabilirsiniz. Direkt mesaj ve gönderi altına yapılacak yorumlar ile kitleniz ile doğrudan konuşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
REKLAMSA REKLAM, Bu sitede kullanılan yazı ve görseller için telif hakkına sahiptir. Kullanmadan önce hakkınızda yasal işlem başlatılacağını unutmayınız.